Biatlonistkou roku se stala medailistka Voborníková

Anketu Biatlonista roku ovládla olympijská medailistka Tereza Voborníková, která má za sebou vydařenou sezónu i v závodech Světového poháru. Biatlonistka, jež v neděli oslavila 26. narozeniny, ovládla také fanouškovskou anketu idnes.cz. Na stříbrné pozici skončil Michal Krčmář, třetí Vítězslav Hornig. Nadějí roku byla vyhlášena na pražském galavečeru České biatlonu Ilona Plecháčová, které ocenění předával ředitel OLYMP CS MV Michal Volf. Všichni reprezentační biatlonisté jsou členy resortního centra.

V Národním domě na Vinohradech dnech byla definitivně uzavřena olympijská sezóna tradičně velmi úspěšného českého zimního sportu. Biatlon letos připomněl nejslavnější časy a výsledky nejen Voborníkové, ale také štafet a vzestup talentovaných juniorů naladilo fanoušky optimismem.

Voborníková se stal jedničkou atraktivní sportovní disciplíny zaslouženě. Fanoušci podle očekávání navíc její bronzový olympijský závod zvolili za nejlepší výkon uplynulé zimy.

   

Do Síně slávy byli uvedení František Schorný a Jaroslav Soukup. Schorný jako spoluzakladatel a dlouholetý motor klubu ve Starém Městě pod Landštejnem vychoval desítky mladých sportovců, účastníků mistrovství Evropy i světa. Soukup vybojoval ve sprintu na olympijských hrách v Soči senzační bronz – první olympijskou medaili pro český biatlon – a stříbro slavil se smíšenou štafetou.

Výsledky
Biatlonist(k)a roku: 1.⁠ ⁠Voborníková, 2.⁠ ⁠Krčmář, 3. ⁠Hornig, 4.⁠ ⁠Vinklárková, 5.⁠ ⁠Charvátová, 6.⁠ ⁠Karlík.
Naděje roku: 1.⁠ ⁠Plecháčová, 2.⁠ ⁠Kocmánek, 3.⁠ ⁠Eliáš.

 

FOTO Český biatlon (Jaroslav Svoboda)